- Toshkent sh, Yashnobod tumani, ko'ch. S.Azimova-65
Markaziy dorixona O'zbekiston Respublikasi Prezidenti administratsiyasi huzuridagi bosh tibbiyot boshqarmasining tarkibiy bo' linmasi hisoblanadi va aholini, shuningdek davolash-profilaktika muassasalarini dori-darmonlar va tibbiy buyumlar bilan ta ' minlashga mo'ljallangan.
O'zbekiston Respublikasi Prezidenti administratsiyasi huzuridagi bosh tibbiyot boshqarmasining Markaziy dorixona bo' limlari:
- S. Azimov 67 ko'chasidagi 3-sonli tayyor dozalash shakllari bo'limi, - aholiga chakana sotish va imtiyozli retseptlar bo'yicha dori-darmonlarni tarqatish;
- niezbek yo'li ko'chasi, 6, 3-uydagi tayyor dozalash shakllari bo'limi-aholiga chakana sotish va imtiyozli retseptlar bo'yicha dori-darmonlarni tarqatish;
- retsept bo'yicha ishlab chiqarish bo'limi-aholiga individual retsept bo'yicha dori vositalarini chakana sotish va ishlab chiqarish, shuningdek steril dozalash shakllarini ishlab chiqarish va sotish;
- "Optika" bo'limi-optik buyumlar va tibbiy buyumlarni sotish, shuningdek ko'zoynakni ta'mirlash, ko'rish diagnostikasi uchun uskunalar mavjud;
- zaxiralar bo 'limi-o' r QHT huzuridagi GMU davolash-profilaktika muassasalarini dori-darmonlar va tibbiy buyumlar bilan ta ' minlash va tashqi tashkilotlarga ulgurji sotish.
- S. Azimov 67 ko'chasidagi fitobar - kislorod ko'piklari va dorivor infuziyalarni tayyorlash, dorivor o'tlar va sut mahsulotlarini aholiga sotish.

Центральная Аптека Главного медицинского управления при Администрации Президента Республики Узбекистан
Центральная аптека расположена по адресу: г.Ташкент, Яшнабадский район, улица С.Азимова, 67.
Центральная аптека является структурным подразделением Главного медицинского управления при Администрации Президента Республики Узбекистан и предназначена для обеспечения медикаментами и изделиями медицинского назначения населения, а также лечебно-профилактических учреждений.
Отделы Центральной аптеки Главного медицинского управления при АП РУз:
- отдел готовых лекарственных форм №3 по ул. С.Азимова, 67 – розничная реализация населению и отпуск медикаментов по льготным рецептам;
- отдел готовых лекарственных форм по ул. Ниёзбек йули, пр.6, д.3 - розничная реализация населению и отпуск медикаментов по льготным рецептам;
- рецептурно-производственный отдел – розничная реализация и изготовление лекарственных средств по индивидуальной рецептуре населению, а также изготовление и реализация стерильных лекарственных форм;
- отдел «Оптика» - реализация оптических изделий и предметов медицинского назначения а также ремонт очков, имеется оборудование для диагностики зрения;
- отдел запасов – обеспечение медикаментами и изделиями медицинского назначения лечебно-профилактических учреждений ГМУ при АП РУз и оптовая реализация сторонним организациям.
- Фитобар по ул. С.Азимова, 67 - изготовление кислородной пенки и лекарственных настоев, реализация лекарственных трав и молочной продукции населению.
- дежурный отдел - розничная реализация медикаментов и предметов медицинского назначения населению в ночное время суток.