O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Administratsiyasi huzuridagi Tibbiyot bosh boshqarmasi “O‘ZBEKISTON” dam olish-sog‘lomlashtirish aksiyadorlik jamiyati
- Toshkent sh, Yashnobod tumani, ko'ch. S.Azimova – 63
Faoliyatning asosiy yo'nalishlari
"O'zbekiston" dam olish-sog'lomlashtirish aksiyadorlik jamiyati Rossiya Federatsiyasi hududida Kislovodsk shahrida va Yalta shahrida Kavkaz mineral suvlari va Qrimning qora dengiz sohilidagi kurortlarda joylashgan sanatoriylar-filiallariga ega. Jamiyatimiz faoliyatining asosiy yo'nalishi O'zbekiston Respublikasi fuqarolari uchun sanatoriylarda faol dam olish va sog'lomlashtirish muolajalarini tashkil etish hisoblanadi. Yalta va Kislovodsk (RF), bu erda yurak-qon tomir, asab, nafas olish tizimlari, shuningdek oshqozon-ichak trakti va mushak-skelet tizimining zamonaviy tibbiy uskunalari bilan tabiiy resurslardan foydalangan holda profilaktika, terapevtik va reabilitatsiya tadbirlarini o'tkazish ko'zda tutilgan.
Bundan tashqari, barcha yo'nalishlarda aviachiptalarni sotish uchun aviakass xizmatlari va xalqaro yo'nalishlarda turlarni amalga oshirish uchun tashqi iqtisodiy aloqalar va turizm bo'limi ochildi.
Ish tartibi
Dushanba 9:00-18:00
Seshanba 9:00-18:00
Chorshanba 9:00-18:00
Payshanba 9:00-18:00
Juma 9:00-18:00
Shanba kuni dam olish kuni
Yakshanba kuni dam olish kuni
Manzil: O'zbekiston Respublikasi, Toshkent shahri, Yashnobod tumani, S. Azimov ko'chasi 63, indeks 100047

Курортно-оздоровительное акционерное общество “Узбекистон” Главного медицинского управления при Администрации Президента Республики Узбекистан
- г. Ташкент, Яшнабадский район, ул. С.Азимова – 63
Основные направления деятельности
Курортно-оздоровительное Акционерное Общество «Узбекистон» имеет санатории-филиалы на территории Российской Федерации в городе Кисловодск и в городе Ялта, расположенных на курортах Кавказских Минеральных Вод и Черноморского побережья Крыма. Основным направлением деятельности нашего Общества является организация активного отдыха и оздоровительного лечения для граждан Республики Узбекистан в санаториях в г.г. Ялта и Кисловодск (РФ), где предусмотрено проведение профилактических, лечебных и реабилитационных мероприятий с использованием природных ресурсов с современным медицинским оборудованием заболеваний сердечно-сосудистой, нервной, дыхательной систем, а также желудочно-кишечного тракта и опорно-двигательного аппарата.
Дополнительно открыты услуги авиакасса для реализации авиабилетов по всем направлениям и отдел Внешнеэкономических связей и туризма для реализации туров по международным направлениям.